Verwarm de oven voor op 220°C. Halveer de paprika’s en leg ze met het snijvlak naar beneden op een ovenplaat. Besprenkel met 1 eetlepel olijfolie en wat zout en peper. Rooster de paprika’s zo’n 30 minuten in de oven tot het velletje geblakerd is en de paprika zacht. Laat afkoelen en pel dan het vel eraf. Scheur of snijd de paprika’s in repen.
Kook ondertussen de eieren in 8 minuten hard. Spoel af met koud water en pel de schil eraf. Hak de kappertjes grof. Meng de peterselie, kappertjes, azijn en 3 eetlepels olijfolie door elkaar.
Verdeel de paprika over een serveerschaal. Halveer de eieren en leg ze op de paprika’s. Drapeer op elk ei een ansjovisfilet. Schep de peterseliedressing erover. Garneer met wat blaadjes basilicum.
Tip: ben je niet zo dol op ansjovis? Vervang dan door gehalveerde groene of zwarte olijven.