Gnocchi met zuurkool

Meer info over Zuurkool
In Zuid-Duitsland wordt zuurkool vaak gegeten met Schupfnudeln, een soort langwerpige gnocchi’s. Zelf Schupfnudeln maken is leuk, maar ook tijdrovend. Wij vervangen het daarom voor het gemak door gnocchi, wat je in elke supermarkt wel kunt kopen.

Ingrediënten

Hoofdgerecht 2 personen:

400-500 gr gnocchi
250 gr zuurkool
150 gr (vegetarische) spekreepjes
2 el olie of boter
2 el zure room
bieslook ter garnering
zout en peper

Kook de gnocchi volgens de aanwijzingen op de verpakking. Bak in een koekenpan de spekreepjes krokant en schep uit de pan. Voeg olie of boter toe en bak hierin de gnocchi rondom goudbruin. Schep uit de pan. Voeg de zuurkool toe aan de pan en warm op. Schep voorzichtig de gnocchi en spekreepjes door de zuurkool. Breng op smaak met zout en peper. Verdeel over 2 borden en schep een lepel zure room er bovenop. Garneer met fijngesneden bieslook.

Ingrediënten

Hoofdgerecht 2 personen:

400-500 gr gnocchi
250 gr zuurkool
150 gr (vegetarische) spekreepjes
2 el olie of boter
2 el zure room
bieslook ter garnering
zout en peper

Koken met Vivian en Barry

Vivian en Barry, onze dochter en schoonzoon, zijn altijd in de keuken of met hun neus in kookboeken te vinden. Zij bedenken tweewekelijks de recepten bij de groentepakketten. Samen koken ze de heerlijkste gerechten met wat er bij ons op het land groeit en wat er in jouw pakket zit. Zij delen graag hun uiteenlopende recepten en laten zien dat koken met groenten van het seizoen smakelijk, gemakkelijk en verrassend gevarieerd is. Op FB en Insta kun je de recepten ook vinden, vaak met foto. Aan de slag!

Benieuwd wat onze abonnees vinden?