Pasta met Nieuw-Zeelandse spinazie, zongedroogde tomaat en feta 

Meer info over Nieuw-Zeelandse spinazie | Ui
Dit is ons go-to gerecht als we écht weinig tijd hebben om te koken maar wel een gerecht bomvol smaak willen eten.

Ingrediënten

Hoofdgerecht 2 personen:

400 gr Nieuw-Zeelandse spinazie 
150 gr pasta 
2 el olijfolie 
1 rode ui 
2 tenen knoflook 
3 takken tijm 
100 gr zongedroogde tomaten
1 volle el kappertjes 
2 el pijnboompitten
zout en peper

Rooster de pijnboompitten in een droge koekenpan goudbruin. Kook de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking. Snijd de ui en knoflook fijn. Scheur de spinazieblaadjes van de stengels en scheur grote exemplaren doormidden. Snijd 50 gram van de stengels in heel dunne plakjes (de rest van de stengels gebruiken we niet in dit recept). Verhit de olie in een ruime koekenpan en fruit hierin de ui, knoflook, spinaziestengels en tijmblaadjes tot glazig. Snijd ondertussen de zongedroogde tomaten in reepjes. Voeg de spinazie bladeren, zongedroogde tomaat en kappertjes toe aan de pan. Roerbak tot de spinazie is geslonken, zo’n 3-5 minuten. Voeg een klein scheutje pastakookwater toe om het proces te versnellen.

Giet de pasta af en vang het kookvocht op. Schep de pasta in de pan met spinazie. Verkruimel de feta erover en voeg een scheut pastakookvocht toe. Meng het goed door tot een smeuïg geheel. Breng op smaak met zout en peper. Meng de pijnboompitten erdoor en serveer direct.

Ingrediënten

Hoofdgerecht 2 personen:

400 gr Nieuw-Zeelandse spinazie 
150 gr pasta 
2 el olijfolie 
1 rode ui 
2 tenen knoflook 
3 takken tijm 
100 gr zongedroogde tomaten
1 volle el kappertjes 
2 el pijnboompitten
zout en peper

Koken met Vivian en Barry

Vivian en Barry, onze dochter en schoonzoon, zijn altijd in de keuken of met hun neus in kookboeken te vinden. Zij bedenken tweewekelijks de recepten bij de groentepakketten. Samen koken ze de heerlijkste gerechten met wat er bij ons op het land groeit en wat er in jouw pakket zit. Zij delen graag hun uiteenlopende recepten en laten zien dat koken met groenten van het seizoen smakelijk, gemakkelijk en verrassend gevarieerd is. Op FB en Insta kun je de recepten ook vinden, vaak met foto. Aan de slag!

Benieuwd wat onze abonnees vinden?